Dohady o tom, která voda k pití je vlastně lepší stále trvají. Existuje mnoho druhů vod,
a to přes minerální až po obyčejnou. Mnoho lidí považuje za kvalitnější právě tu z kohoutku.
Oba typy mají určitě spoustu výhod a nevýhod.
Voda kohoutková ve zkoušce chuti obstála o mnoho procent lépe než balená. Existují
ale i lidé, kterým vůbec nechutná a raději dají přednost vodě minerální.
Kohoutková
je ale lepší pro naše zdraví. Je častěji kontrolovaná a právě ta česká voda patří mezi ty nejkvalitnější. Další výhodou je, že je levnější.
U té balené záleží hodně i na skladování, které může mít vliv na chuť. Balené vody obsahují velmi nízký obsah vápníku a může se zde objevovat velké množství cukru (hlavně u té minerální), která může dokonce způsobovat až obezitu, jelikož při jejím pití máte pak ještě větší a větší žízeň, což vás nutí dále pít. Není tak čerstvá jako ta kohoutková, jelikož než se začne vůbec pít, uběhne několik dní a možná i měsíců. Pokud vám někdo nabízí vodu v barelech, dejte si na to velký pozor. Tahle voda vydrží pouze tři dny, protože poté už opravdu není tak chutná, jak by měla být. Největší ironií na balených vodách je to, že se vlastně jedná o přefiltrovanou kohoutkovou vodu, která je o dost lepší a kvalitnější. Mezi balené vody řadíme například kojeneckou, pramenitou nebo minerální.
Jedním z dalších problémů jsou PET láhve, které představují velmi nákladnou zátěž a mají velký vliv na životní prostředí.
Je nutné, aby obě vody splňovaly dané předpisy a normy. Přijdou vám balené vody dražší? Není se čemu divit, vzhledem k tomu že platíte spíše za značku než za vodu.
Měli byste se zamyslet nad tím, jestli je opravdu nutné právě balené vody kupovat
a nevystačíte si náhodou úplně s tou obyčejnou. Ušetříte mnoho peněz a určitě se budete cítit lépe a dokonce budete i zdravější.
Takže co si tedy vyberete?