Prvním důvodem, proč dát přednost soukromému trenérovi, co bude chodit k vám domů, je, že získáte člověka, co bude pečlivě monitorovat váš vývoj, a dokáže vytvořit program přesně vám na míru. To je nesmírně důležité například pro ty, kdo se zotavují po zranění. Soukromý kouč vytvoří program, který vezme v úvahu vaše možnosti, vaši aktuální kondici, ale i momentální podmínky. Dohlédne na to, že se v tréninku nezraníte, a všimne si varovných signálů dříve, než se vyvinou v reálné problémy. To, co vy máte za drobnou bolístku, jim řekne spoustu o vašem těle, a o tom, jak na tom jste.
· Že cvičení doma nebude tak efektivní jako v posilovně plné strojů? To se mýlíte. Kardio se dá vykrýt běháním, skákáním přes švihadlo, boxováním nebo třeba i rychlou chůzí. Posilování s vahou vlastního těla, pokud se provádí správně, přináší stejné výsledky jako házení těžkou činkou. Kliky, dřepy, sklapovačky nebo takzvané angličáky byly dobré už pro naše prarodiče v Sokole, tak proč by neměly stačit nám? Nebo můžete zkusit bosu, protahovací míče, různé gumy, expandéry a jiné snadno přenosné pomůcky. A pokud jde o relaxaci, jógu nebo pilates můžete provozovat kdekoli.
· Bojíte se, že celá věc pro vás bude finančně neúnosná? Trenéra nemusíte mít za zády dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu. I pokud se domluvíte na dvě hodiny týdně, a pak se měsíčně pohybujete okolo tisícovky, tak kouč může dohlédnout na to, že postupujete správným směrem, opravit vám chyby a probrat všechny vaše otázky a bolístky. Navíc, frekvence se dá upravovat, takže pokud se například chystáte na velký závod, můžete se domluvit na extra hodinách, a pak se zase vrátit k normálu. A, pokud na to bude trenér ochoten přistoupit, můžete se domluvit na společných hodinách s kamarádem nebo parťačkou, a náklady si podělit, čímž ušetříte ještě více. Tak na nic nečekejte, a dejte se do díla, vaše vysněná postava/maraton/zdravá záda čekají.